Pripravujeme

Vážené dámy a páni.

Tatranská galéria v Poprade, kultúrne zariadenie Prešovského samosprávneho kraja, Vás srdečne pozýva na záverečnú konferenciu k projektu s názvom ART&HOLOCAUST, podporeného z Grantov EHP -Nórska, štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja, ktorá sa uskutoční v priestoroch Tatranskej galérie v Poprade, Hviezdoslavova 12 vo štvrtok 25. 4. 2024 od 16.00 hod.

Cieľom projektu bolo pripomínať tému holokaustu, vzdelávať a citovo pôsobiť na mládež a širšiu verejnosť prostredníctvom rôznych umeleckých podujatí, vzdelávacích prednášok, premietania filmov, a tiež priamym zapojením umelcov, študentov a mladých ľudí do tvorivého procesu. Ďakujeme, za Vašu podporu a tešíme sa, že budeme zdieľať úspešné ukončenie projektu spoločne.

Anna Ondrušeková,

riaditeľka Tatranskej galérie v Poprade

a kolektív pracovníkov


Program záverečnej konferencie

25.apríla 2024

Registrácia účastníkov

15:40 – 16:00Krátke príhovory


16:00 – 16:30


Prezentácia projektu

16:30 – 17:00


Prehliadka výstavy

17:00 – 17:15


Občerstvenie


17:15 – 17:30


Koncertné výstúpenie – Preßburger Klezmer Band

17:30 – 18:30


Preßburger Klezmer Band je jedinečné hudobné teleso, ktoré si od svojho vzniku v roku 1995 získalo množstvo fanúšikov. Je prvou slovenskou kapelou, ktorá sa inšpirovala emotívnou tanečnou hudbou strednej a východnej Európy známou ako klezmer.

Repertoár kapely ponúka strhujúcu interpretáciu jedinečných a známych piesní – zvyčajne spievaných v jidiš, ale aj v slovenskom, anglickom a balkánskom jazyku.

Kapela naservíruje energický hudobný kokteil: očarujúci mix židovskej, balkánskej a orientálnej hudby doplnený o slovenské a cigánske ľudové prvky – to všetko v kombinácii s jedinečnou esenciou súčasných štýlov vrátane jazzu, rocku, reggae a latino. Preßburger Klezmer Band je etablovanou súčasťou európskej svetovej hudobnej scény.